МАЛДИВИ

МАЛДИВИ – ПРОМОЦИЈА
Најповолни цени – индивидуална програма
период на патување ЈАНУАРИ И ФЕВРУАРИ 2018

Најромантична егзотична дестинација и рај за љубителите на нуркање и едрење. Малдивите се архипелаг со 26 кружни корални атоли и околу 1190 корални острови во јужниот дел на Индискиот Океан. Главниот и најголем град Малдиви е Мале, со околу 100.000 жители. Се наоѓа на истото име Машки остров, 645 километри југозападно од Шри Ланка. Меѓународниот аеродром Ибрахим Насир се наоѓа на островот Хулхуле, 1км (10 минути од фериброд) од главниот град Мале.
ХОТЕЛ HOLIDAY ISLAND RESORT & SPA 4* (https://www.villahotels.com/en/resort/holiday-island)
(промоција на хотел FREE UPGRADE HB=FB)

ЈАНУАРИ
Период на патување – 07-15/01/2018 – период на престој 08-14/01/2018 (7 дена-6 ноќи)
Период на патување – 14-22/01/2018 – период на престој 15-21/01/2018 (7 дена-6 ноќи)
ПАКЕТ ЦЕНА ПО ЛИЦЕ 1.399 EUR ЗА 6 НОЌИ НА БАЗА ПОЛН ПАНСИОН

ФЕВРУАРИ
Период на патување – 18-26/02/2018 – период на престој 19-25/02/2018 (7 дена-6 ноќи)
ПАКЕТ ЦЕНА ПО ЛИЦЕ 1.399 EUR ЗА 6 НОЌИ НА БАЗА ПОЛН ПАНСИОН

Период на патување – 05-14/02/2018 – период на престој 06-13/02/2018 (8 дена-7 ноќи)
ПАКЕТ ЦЕНА ПО ЛИЦЕ 1.499 EUR ЗА 6 НОЌИ НА БАЗА ПОЛН ПАНСИОН

Цена е пакет по лице за сместување во стандардна двокреветна соба на база полнпанcион

Цената е дадена во евра и пресметана во денари, по курс 1 евро = 62 денари

Цената е валидна до поплнување на места по групна тарифа од авио компанија и промотивни цени на ограничен број соби во наведен хотел. Ве молием пред резервација да ја проверите валидноста на тарифа на авионска карта и расположливост на промотивни соби во хотелот. 

Во цената е вклучено :

 • Авионски билет на релација Скопје-Доха-Мале-Доха-Скопје со Qatar Airways сo вклучен багаж 30 кг. согласно саатници на програма;
 • 6 или 7 ноќевања во хотел HOLIDAY ISLAND RESORT & SPA 4* на Малдиви на база полнпансион (промоција на хотел FREE UPGRADE HB=FB)
 • Трансфер  аеродром – хотел – аеродром со хидроглисер или хидроавион;

Цената не вклучува :

 • Аердромски такси од 85€;
 • Храна, пијалоци и услуги што не се споменати во програмата;
 • Факултативни тури
 • Други индивидуални трошоци
 • Патничко осигурување

Услови :

 • При резервација се плаќа депозит од 30%, а целосна уплата се прави 45 дена пред поаѓање.
 • Понудата важи за минимум 2 пријавени патници – индивидуален програм
 • Рок на потврда на понуда и резервација е 24 часа по уплата на аконтација
 • За ова патување не се потребни медицински имунизации
 • Туроператорот го задржува правото да го менува редоследот на реализација на програмата.
 • Задолжително патничко осигурување

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ
·         Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на овa програмa.  Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
·         Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.

Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето.

Актуелни Понуди

8ми Март

8ми Март

Лето 2018

Лето 2018

Зима 2017/18

Боровец

Велигден

Велигден

Авионски
Билети

Хотелски
резервации

Добредојдовте
во македонија