Малдиви

Цена е пакет по лице за сместување во стандардна двокреветна соба на база полупанион
Цената е дадена во евра и пресметана во денари, по курс 1 евро = 62 денари
Цената е валидна до поплнување на места по групна тарифа од авио компанија

  МАЛДИВИ – ПРОМОЦИЈА

 

Најповолни цени – индивидуална програма

период на патување октомври/ ноември декември 2017

валидна за резервации и уплата до 30.09.2017

9 ДЕНА/ 6 НОЌИ И 10 ДЕНА/ 7 НОЌИ

 

Најромантична егзотична дестинација и рај за љубителите на нуркање и едрење. Малдивите се архипелаг со 26 кружни корални атоли и околу 1190 корални острови во јужниот дел на Индискиот Океан. Главниот и најголем град Малдиви е Мале, со околу 100.000 жители. Се наоѓа на истото име Машки остров, 645 километри југозападно од Шри Ланка. Меѓународниот аеродром Ибрахим Насир се наоѓа на островот Хулхуле, 1км (10 минути од ферибот) од главниот град Мале.

 

ОКТОМВРИ 15-23.10.2017 (период на сместување 16-22.10.2017)

Malahini Kuda Bandos 3*/ПОЛУПАНСИОН / Бандос/ 899еур по лицe

Sun Island Resort und Spa 3*/ПОЛУПАНСИОН/ Sun Island/ 1.039еур по лице

 

НОЕМВРИ 10-19.11.2017 (период на сместување 11-18.11.2017)

НОЕМВРИ 15-23.11.2017 (период на сместување 16-23.11.2017)

Malahini Kuda Bandos 3*/ПОЛУПАНСИОН / Бандос/ 999еур по лице

Sun Island Resort und Spa 3*/ПОЛУПАНСИОН/ Sun Island/ 1.269еур по лице

 

ДЕКЕМВРИ 03-11.12.2017 (период на сместување 04-10.12.2017)

Malahini Kuda Bandos 3*/ПОЛУПАНСИОН / Бандос/ 959еур по лице

Sun Island Resort und Spa 3*/ПОЛУПАНСИОН/ Sun Island/ 1.199еур по лице

 

Цена е пакет по лице за сместување во стандардна двокреветна соба на база полупанион
Цената е дадена во евра и пресметана во денари, по курс 1 евро = 62 денари
Цената е валидна до поплнување на места по групна тарифа од авио компанија

Во цената е вклучено :

• Авионски билет на релација Скопје-Доха-Мале-Доха-Скопје со Qatar Airways сo вклучен багаж 30 кг. согласно саатници на програма;
• 6 или 7 ноќевања во хотел по избор од наведени опции на Малдиви на база полупансион
– Malahini Kuda Bandos 3*/ПОЛУПАНСИОН / Бандос
– Sun Island Resort und Spa 3*/ПОЛУПАНСИОН/ Sun Island
Трансфер аеродром – хотел – аеродром со хидроглисер или хидроавион;

Цената не вклучува :

• Аердромски такси од 85€;
• Храна, пијалоци и услуги што не се споменати во програмата;
• Факултативни тури
• Други индивидуални трошоци
• Патничко осигурување

Услови :

При резервација се плаќа депозит од 30%, а целосна уплата се прави 45 дена пред поаѓање.
• Понудата важи за минимум 2 пријавени патници – индивидуален програм
• За ова патување не се потребни медицински имунизации
• Туроператорот го задржува правото да го менува редоследот на реализација на програмата.
• Задолжително патничко осигурување

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ

• Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на овa програмa. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
• Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.

 

Важат општите услови на патување на СКТМ

Актуелни Понуди

Нова Година

Нова Година 2018

8 Декември

Christmas Market

Зима 2017/18

Боровец

8ми Декември

Банско

Авионски
Билети

Хотелски
резервации

Добредојдовте
во македонија