Прага

Организиран бесплатен трансфер од Битола, Прилеп, Кавадарци (Дреново), Струмица, Штип, Велес, Охрид, Кичево, Гостивар и Тетово

Организиран трансфер од  Битола, Прилеп, Кавадарци (Дреново), Струмица, Штип, Велес

1 ден 29.12.2017 СКОПЈЕ

Состанок со групата во 15:30ч. на паркингот пред хотел „Александар Палас“ и поаѓање за Прага во 16:00ч., преку Србија и Унгарија. Дневно и ноќно возење со попатни паузи и царински формалности.

2 ден 30.12.2017 ПРАГА

Пристигнување во Прага во попладневните часови и сместување во хотел. Слободно попладне и вечер за индивидуални активности, прошетки, шопинг. Вечерта факултативно, можност за крстарење по реката В’лтава. Ве вечерните часови посета на ТРАДИЦИОНАЛНА Чешка пивница. Враќање во хотел. Ноќевање.

 

3 ден 31.12.2017 ПРАГА

Појадок. После појадокот, разглед на Стариот град со локален водич: Карловиот мост, плоштадот на Малтешките витези, споменикот на Kарло IV, Кралскиот пат, Еврејскиот кварт, Париската улица, Старомајскиот плоштад со астрономскиот часовник – Орлој, цркавата Лорето, Градската куќа, Прашката кула, Националниот музеј, дворецот Храдчани, катедралата Св. Вито, Златната улица… Враќање во хотел. Слободно време за одмор и индивидуални активности. Вечерта дочек на Нова Година 2017. Во договорено време враќање во хотел. Ноќевање.

4 ден 01.01.2018 ПРАГА – КАРЛОВИ ВАРИ – ПРАГА

Појадок. После појадокот, факултативно заминување за Карлови Вари – најпознатиот бањски центар во Чешка и омиленото место на европската аристократија. Враќање во хотел. Ноќевање.

 

5 ден 02.01.2018 ПРАГА – СКОПЈЕ

Појадок. После појадокот, напуштање на хотелот и поаѓање за Виена. Попатна посета на Виена,  разглед на градот Рингштрасе, Операта, Парламентот, општината Ратхаус, Музејот на модерна уметност, градската палата, Универзитетот, Катедралата Св. Стефан, Зимскиот дворец Хофбург… Потоа слободно време за индивудална прошетка. Поаѓање за Скопје во попладневните часови и ноќно возење преку Унгарија и Србија со попатни паузи и пауза за пасошка и царинска контрола.

6 ден 03.01.2018 СКОПЈЕ

Пристигнување во Скопје во утринските часови.

 

ЦЕНА ЗА РАНА УПЛАТА ДО 25.11.2017: 189€/11.715 денари

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ: 199€/12.330 денари

 

Во цената на аранжманот е вклучено:

  • Превоз со високотуристички автобус на дадените дестинации
  • Сместување во хотел со 3* во Прага – 3 НП (ноќевање + појадок)
  • Организиран разглед со локален водич во Прага
  • Професионален лиценциран придружник за време на патувањето
  • Организација и реализација на патувањето

Во цената на аранжманот не е вклучено:

  • Крстарење на реката В’лтава – 15
  • Целодневна посета на Карлови Вари со локален водич – 25 (за реализација – мин.пријавени 30 патници)
  • Посета на традиционална Чешка пивница –  35€ ( вечера+ забавна програма) / со јавен превоз.
  • Патничко осигурување – 5€
  • Индивидуални трошоци

 

Напомена: организаторот го задржува правото на промена на редоследот на активностите во програмата

За реализација на аранжманот  потребени се минимум од 45 патници, за овој аранжман важат општите услови на патување на СКТМ и Фалкон Травел

Актуелни Понуди

8ми Март

8ми Март

Лето 2018

Лето 2018

Зима 2017/18

Боровец

Велигден

Велигден

Авионски
Билети

Хотелски
резервации

Добредојдовте
во македонија