Вила „HAUS LITEA“ – Потидеа

Лето 2017 – ХАЛКИДИКИ – сопствен закуп
Ситониа со (Флогита + Неа Потидеа)
апартманско сместување

Вилата се наоѓа во мирното летувалиште Потидеа на почетокот на првиот крак на полуостровот Халкидики, Касандра, на околу 65 км од Солун. Од плажа е одалечена 20 метри. Сместувањето е во 1/2 и 1/3 студиа и 1/4 апартмани (две простории, спална со брачен кревет и дневна со два оделни кревети) во два блока А и Б (позади блок А). И студиата и апартманите се со: опремена кујна, купатило, клима уред ( вклучен во цената) и TВ. Вилата располага со сопствена уредена плажа со лежалки чие користење за гостите од вилата е без дополата.

Вила „ХАУС ЛИТЕА“ – Потидеа
Период Ноќевања 1/2 студио 1/3 студио 1/4 апп
21.05-28.05.17 7* 80 90 100
28.05-04.06.17 7* 90 110 120
04.06-11.06.17 7* 100 120 130
11.06-18.06.17 7* 110 130 130
18.06-25.06.17 7* 120 140 140
25.06-02.07.17 7 240 270 300
02.07-09.07.17 7 260 290 340
09.07-16.07.17 7 280 310 360
16.07-23.07.17 7 300 330 400
23.07-30.07.17 7 300 350 420
30.07-06.08.17 7 300 350 420
06.08-13.08.17 7 300 350 420
13.08-20.08.17 7 300 330 380
20.08-27.08.17 7 240 310 360
27.08-03.09.17 7* 120 150 160
03.09-10.09.17 7* 100 120 130
10.09-17.09.17 7* 90 110 120
17.09-24.09.17 7* 70 90 100
24.09-01.10.17 7* 60 80 90


Напомена:

 • Смените со * се однесуваат на 7 ноќевања со вклучен превоз по лице. Трето и четврто лице во 1/3 студио или 1/4 апп БЕСПЛАТНО  –  плаќаат само превоз доколку користат.
 • Смените без * се однесуваат на наем на цел апартман за 7 ноќевања без вклучен превоз
 • Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот
 • Сместување во собите е по 13 часот по локално време, а напуштање на апартманите е до 10 часот по локално време
 • За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме попуст од 10 % на вториот аранжман(не се комбинира)
 • Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари.
 • Цената на превозот на релација Скопје – Халкидики – Скопје изнесува:
  • возрасни: 35 €
  • деца од 2 до 12 години: 20 €
  • деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште)

*При користење на сопствен превоз во термините со * цената на аранжманот се намалува за 15 €.

Актуелни Понуди

8ми Март

8ми Март

Лето 2018

Лето 2018

Зима 2017/18

Боровец

Велигден

Велигден

Авионски
Билети

Хотелски
резервации

Добредојдовте
во македонија