Вила „MAGDALINI“ – Калитеа

*При користење на сопствен превоз во термините со * цената на аранжманот се намалува за 15 €.

Вилата се наоѓа во центарот на Калитеа и на околу 5-7 минути од плажа. Опкружена е со прекрасен двор со тревна површина и градина. Располага со 1/2+2 апартмани на прв кат со четири  кревети, брачен кревет во спална и два во кујна. Сите апартмани се комфорни со комплетно опремени кујни, сопствена бања, ТВ, и клима уред (доплата 3€ на ден). Терасите на сите студиа се со поглед на градина. Во градината има можност да се користат скарите. Вила Магдалини е дел од понудата на Фалкон Травел веќе неколку години по ред.

Вила „МАГДАЛИНИ“ – Калитеа
Период Ноќевања 1/2+2 апп
20.05-27.05.17 7* 80
27.05-03.06.17 7* 90
03.06-10.06.17 7* 100
10.06-17.06.17 7* 130
17.06-24.06.17 7* 155
24.06-01.07.17 7 315
01.07-08.07.17 7 325
08.07-15.07.17 7 335
15.07-22.07.17 7 360
22.07-29.07.17 7 360
29.0705.08.17 7 360
05.08-12.08.17 7 360
12.08-19.08.17 7 360
19.08-26.08.17 7 325
26.08-02.09.17 7* 155
02.09-09.09.17 7* 130
09.09-16.09.17 7* 120
16.09-23.09.17 7* 80
23.0930.09.17 7* 70

 

Напомена:

 • Смените со * се однесуваат на 7 ноќевања со вклучен превоз по лице. Трето и четврто лице 1/4 апп БЕСПЛАТНО  –  плаќаат само превоз доколку користат.
 • Смените без * се однесуваат на наем на цел апартман за 7 ноќевања без вклучен превоз
 • Користењето на клима уредот е со доплата од 3€ на ден
 • Сместување во собите е по 14 часот по локално време, а напуштање на апартманите е до 10 часот по локално време
 • За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме попуст од 10% на вториот аранжман (не се комбинира)
 • Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1€ = 62 денари.
 • Цената на превозот на релација Скопје – Халкидики – Скопје изнесува:
  • возрасни: 35 €
  • деца од 2 до 12 години: 20 €
  • деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште)

Актуелни Понуди

8ми Март

8ми Март

Лето 2018

Лето 2018

Зима 2017/18

Боровец

Велигден

Велигден

Авионски
Билети

Хотелски
резервации

Добредојдовте
во македонија