+389 02 2455 559 info@falcon.com.mk

ВЕНЕЦИЈА 

( Верона-Сирмионе) 

НОВА ГОДИНА 2019

1 ден 29.12.2018 – СКОПЈЕ

Состанок со групата во 15:30 ч. и поаѓање за Верона во 16:00 часот на паркингот кај спортски центар „Борис Трајковски“. Дневно и ноќно возење преку Србија, Хрватска и Словенија со попатни паузи за одмор и други царински формалности.

2 ден 30.12.2018 – СИРИМОНЕ – ГАРДА

Пристигнување во Сирмионе (на езерото Гарда) во утринските часови. Сирмионе, град познат по своите термални извори и прекрасна средновековна архитектура. Во попладневните часови се упатуваме према Гарда. Сместување во хотел. Ноќевање.

3 ден 31.12.2018 – ВЕРОНА

Појадок. После појадокот заминување на разглед на ВЕРОНА со локален водич – плоштадите Бра и Ебре, колосеумот, гробот и куќата на Јулија, куќата на Ромео, плоштадот dei Signori, Pallazo del Capitano, Pallazo della Ragione, дворецот и мостот Castelvecchio. Слободно попладне за индивидуални активности. Во попладневните часови враќање во хотел. Припрема за дочек на новата година. Вечерта трансфер до Верона и дочек на НОВАТА ГОДИНА. Во договорено време враќање во хотел. Ноќевање.

4 ден 01.01.2019 – ВЕНЕЦИЈА

Појадок. После појадокот напуштање на хотелот. Патувањето продолжува кон Венеција. Пристигнување во Пунта Сабиони од каде со брод се упатуваме на разглед на Венеција со локален водич – Плоштадот и црквата Св. Марко, Дуждевата палата, Мостот Риалто, Каналот Гранде… Слободно време за ручек, индивидуални прошетки и можност да се возите со гондола. Во попладневните часови поаѓање за Скопје.

5 ден 02.01.2019 СКОПЈЕ

Пристигнување во Скопје во пладневните часови.

ПРОМОТИВНА ЦЕНА ЗА УПЛАТИ ДО 01.11: 159€/9.860 ден.

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ: 169€/10.480 ден.

 

Во цената на аранжманот е вклучено:

 • Превоз со високотуристички автобус
 • Сместување во хотел со 3* – 2 НП (ноќевање со појадок) во Гарда, Верона или околина
 • Организиран разглед на Венеција со локален водич
 • разглед на Верона со локален водич
 • Организација, реализација и придружник на патувањето
 • Организиран трансфер од Битола, Прилеп, Кавадарци (Дреново), Струмица, Штип, Велес

       

 * Трансферот може да биде во раните утрински часови, а враќањето во доцните вечерни часови.

 

Во цената на аранжманот не е вклучено:

 • Карта за брод: Пунта Сабионе – Венеција – Пунта Сабионе – 15
 • Влезници за културно-историските знаменитости
 • Патничко осигурување –  5€
 • Доплата за еднокреветна соба 2.480 денари

 • Напомена: организаторот го задржува правото на промена на редоследот на активностите во програмата

  За реализација на овој аранжман потребен е минимум од 45 патници

  За ова патување важат општите услови на СКТМ и Т.А. Фалкон Травел

FALCON Travel Скопје
Димитрие Чуповски 12 1000 Скопје, Македонија
тел: 389 2 24 5555 9,
тел: 389 2 24 5555 3,
моб: +389 71 34 14 10
info@falcon.com.mk