Hit Enter to search or Esc key to close
Blog thumbnail

Венеција – Верона

Венеција – Верона

Blog thumbnail

1 ден 06.03.2020 СКОПЈЕ
Состанок со групата во 14:30 ч. и поаѓање за Венеција 15:00 часот на паркингот кај спортски центар
„Борис Трајковски“. Дневно и ноќно возење преку Србија, Хрватска и Словенија со попатни паузи
за одмор и други царински формалности.
2 ден 07.03.2020 – ЛИДО ДИ ЈЕСОЛО
Во утринските часови пристигнуваме во еден од најголемите шопинг центри во Италија – Noventa
di Piave Designer Outlet. Слободно време за шопинг. Поаѓање за Лидо ди Јесоло во попладневните
часови. Сместување во хотел. Ноќевање.
3 ден 08.03.2020 ЛИДО ДИ ЈЕСОЛО – ВЕНЕЦИЈА – ЛИДО ДИ ЈЕСОЛО
Појадок. После појадокот заминување на разглед на ВЕНЕЦИЈА со брод од Пунта Сабионе.
Панорамски разглед на градот со локален водич (факултативно): Плоштадот и црквата Св. Марко,
Дуждевата палата, Мостот Риалто, Каналот Гранде … Враќање во Лидо ди Јесоло. Вечерта
можност за посета на национален ресторан со забава и жива музика. Ноќевање.
4 ден 09.09.2020 ЛИДО ДИ ЈЕСОЛО – ВЕРОНА – СКОПЈЕ
Појадок. После појадокот заминување за ВЕРОНА.Разглед на градот со посета на куќата и гробот на
Јулија, колосеумот, плоштадите Бра и Ебре… слободно време за прошетка низ Верона и можност
да пробате оригинална италијанска пица. Поаѓање за Скопје во попладневните часови.
5 ден 10.03.2020 СКОПЈЕ
Пристигнување во Скопје во пладневните часови.
ПРОМОТИВНА ЦЕНА ЗА УПЛАТИ ДО 31.01: 129€/7.999 ден.
ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ: 139€/8.620 ден.

Во цената на аранжманот е вклучено:
 Превоз со високотуристички автобус
 Сместување во хотел со 3* – 2 НП (ноќевање со појадок) во Лидо ди Јесоло
 Организација, реализација и придружник на патувањето
 Организиран трансфер од Охрид, Битола, Прилеп, Кавадарци (Дреново), Струмица, Штип, Велес
* Трансферот може да биде во раните утрински часови, а враќањето во доцните вечерни часови.
Венеција и Верона

Во цената на аранжманот не е вклучено:
 ВЕНЕЦИЈА: брод + превоз + локален разглед: Лидо ди Јесоло – Венеција – Лидо ди Јесоло – 25€
 Посета на национален ресторан – 25€ (вклучено мени – вечера)
 Задолжителна посета и разглед на Верона со локален водич – 15€
 Влезници за културно-историските знаменитости
 Патничко осигурување – 5€/310ден
 Доплата за еднокреветна соба 2.100 денари

Leave a reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

odessa girl
ps2 bios zip
odessameetlove.com
download emulators
utorrent 2.2.1
scph1001