Hit Enter to search or Esc key to close
Blog thumbnail

Атина

Атина

Blog thumbnail

1 ден 30.04.2020 СКОПЈЕ – АТИНА
Состанок на групата на паркингот на салата Борис Трајковски во 18.00 часот. Поаѓање за Атина во 18.30 часот. Ноќно
возење со попатни паузи за одмор и царински формалности.
2 ден 01.05.2020 АТИНА
Пристигнување во Атина во утринските часови. Следи панорамски разглед на градот со локален водич (факултативно).
Панорамско разгледување на плоштадите Омонија и Синтагма, Парламентот, Евзоните, Олимпискиот Стадион, Храмот
на Зевс, Адријановата Порта, Акропол… Сместување во хотел. Слободно попладне. Ноќевање.
3 ден 02.05.2020 ПЕЛОПОНЕЗ
Појадок. Целодневен излет на Пелопонез (факултативно). Посета на Коринтскиот канал, нај-акустичниот амфитеатар од
Античка Грција – Епидаурус, гратчето Нафлион – Првата престолнина на Грција, Микена – Античкиот град на Кралот
Агамемнон и. гробницата на Агамемнон. Во вечерните часови предлагаме вечера во таверна. Враќање во хотел.
Ноќевање.
4 ден 03.05.2020 АТИНА – ПИРЕЈА – СУНИОН – СКОПЈЕ
Појадок. Ве водиме на полудневен излет со посета на пристанишното место Пиреја и нејзините Марини. Патувањето
продолжува долж Аполоновиот брег до Сунион-најјужниот ‘рт на Медитеранот од каде се наоѓа Храмот на богот
Посејдон. По посетата, патувањето продолжува кон Скопје, покрај Камена Вурла, кланецот Термопили каде се наоѓа
споменикот на Кралот Леонидас, Лариса. Ноќно возење со попатни паузи.
5 ден 04.05.2020 СКОПЈЕ
Пристигнување во Скопје во утринските часови.

ПРОМОТИВНА ЦЕНА ЗА УПЛАТИ ДО 14.03 : 119€/7.380 ден.
ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ : 129€/8.000 ден.

Во цената на аранжманот е вклучено:
 Превоз со високотуристички автобус на дадените дестинации
 Сместување во хотел 3* – 2НП (ноќевање + појадок)
 Професионален лиценциран придружник за време на патувањето
 Организација и реализација на патувањето
Во цената на аранжманот не е вклучено:
 Посета на Пиреа и Сунион – 10€
 Организиран разглед на Атина со локален водич – 10€
 Факултативна посета на Пелопонез, Микена и Епидариус – 35€
 Патничко осигурување – 5€
 Вечера во таверна – 35€
 Влезници за локалитети и други факултативни посети како и индивидуални трошоци
 Доплата за еднокреветна соба 3.100 денари

Атина – 1ви Мај

ОПШТИ НАПОМЕНИ:
 Организатор на аранжманот е ТА Фалкон Травел&Сервис
 Резервација се прави со уплата на 30% од вкупнот износ на аранжманот
 Целосна уплата на аранжманот е 10 дена пред почетокот на истиот
 Цените на аранжманот се дадени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 мкд
 За реализација на аранжманот се потребни минимум пријавени 45 патника
 За ова патување мора да имате пасош кој има важност од минимум 90 дена по завршувањето на аранжманот,
 Автобуските седишта се пополнуваат по датумот на уплата
 Организаторот го задржува правото да ја промени цената на аранжманотво случај на промена на цената на превозот
илихотелот
 Во случај на недоволен број на пријавени патници организаторот го задржува правото да го откаже во целост аранжманот 7
дена преддатумот на започнување на истиот
 Организаторот го задржува правото за промена на цените на факултативните излети, во случај на промена на цената на
влезниците на локалитетите и музеите
 За време на разгледите на градовите наведени во програмата не се предвидени посети на внатрешноста на јавните згради,
институции или културни споменици, освен ако тоа не е посебно нагласено во програмата.
 Организаторт го задржува правото за промена на редоследот на реализација на програмата.
 Организаторот на патувањето го задржува правото за промена на програмата за патување во случај на непредвидени
објективни причини, како на пр: застој на граница, доцнење на летот, застој во сообраќајот, затвореност на некој од
локалитетите предвиден за посета и сл…

Напомена: организаторот го задржува правото на промена на редоследот на активностите во програмата
За овој аранжман важат Општите Услови на Патување на Т.А. Фалкон Травел&Сервис и СКТМ
За реализација на овој аранжман потребен е минимум од 45 патници

Leave a reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

odessa girl
ps2 bios zip
odessameetlove.com
download emulators
utorrent 2.2.1
scph1001