Hit Enter to search or Esc key to close
Blog thumbnail

Прага

Прага

Blog thumbnail

1 ден 30.04.2020 СКОПЈЕ –ПРАГА
Состанок со групата во 13:30ч. на паркингот пред спортски центар Борис Трајковски и поаѓање за Прага во
14.00ч., преку Србија и Унгарија. Дневно и ноќно возење со попатни паузи и царински формалности.
2 ден 01.05.2020 ПРАГА
Пристигнување во Прага во попладневните часови. Сместување во хотел. Слободно попладне. Вечерта
факултативно можност за крстарење по реката В’лтава или слободна вечер за индивидуални активности,
прошетки, шопинг. Во договорено време враќање во хотел. Ноќевање.
3 ден 02.05.2020 ПРАГА
Појадок. После појадокот, разглед на Стариот град со локален водич (факултативно): Карловиот мост,
плоштадот на Малтешките витези, споменикот на Карло IV, Кралскиот пат, Еврејскиот кварт, Париската
улица, Старомајскиот плоштад со астрономскиот часовник – Орлој, цркавата Лорето, Градската куќа,
Прашната кула, Националниот музеј, дворецот Храдчани, катедралата Св. Вито….Слободно попладне и
факултативна можност за крстарење по реката Влтава. Враќање во хотел во договорено време. Вечерта
факултативна можност за посета на традиционален чешки ресторан. Во договорено време враќање во хотел.
Ноќевање.
4 ден 03.05.2020 ПРАГА – ВИЕНА – СКОПЈЕ
Појадок. После појадокот, напуштање на хотелот и поаѓање за Виена. Панорамски разглед придружен со
локален водич на градот: плоштадот Рингштрасе, Операта, Парламентот, општината Ратхаус, Музејот на
модерна уметност, градската палата, Универзитетот, Катедралата Св. Стефан, Зимскиот дворец
Хофбург…Слободно време за индививидуални активности во преубавата Виена. Во договорено време
поаѓање за Скопје во попладневните часови. Попладневно и ноќно возење со попатни паузи за одмор и
царински формалности.
5 ден 04.05.2020 СКОПЈЕ
Пристигнување во Скопје во утринските часови.

ПРОМОТИВНА ЦЕНА 14.03.2020 : 129€/ 8.000 ден.
ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ : 159€/ 9.860 ден.

Во цената на аранжманот е вклучено:
 Превоз со високотуристички автобус на дадените дестинации
 Сместување во хотел 2* во Прага – 3 НП (ноќевање + појадок)
 Професионален лиценциран придружник за време на патувањето од ФАЛКОН
 Организација и реализација на патувањето

Прага – 1ви Мај

Во цената на аранжманот не е вклучено:
 Организиран разглед на Прага со локален водич – 10€
 Крстарење по Влтава – 20€
 Задолжителна посета на Виена со локален водич – 20€
 Посета на традиционален чешки ресторан со готски игри и забава – 35€ (мин. 20 лица за реализација)
 Групно патничко осигурување без франшиза – 5€/310ден
 Индивидуални трошоци
 Доплата за еднокреветна соба 4.590 денари

ОПШТИ НАПОМЕНИ:
 Организатор на аранжманот е ТА Фалкон Травел&Сервис
 Резервација се прави со уплата на 30% од вкупнот износ на аранжманот
 Целосна уплата на аранжманот е 10 дена пред почетокот на истиот
 Цените на аранжманот се дадени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 мкд
 За реализација на аранжманот се потребни минимум пријавени 45 патника
 За ова патување мора да имате пасош кој има важност од минимум 90 дена по завршувањето на аранжманот,
 Автобуските седишта се пополнуваат по датумот на уплата
 Организаторот го задржува правото да ја промени цената на аранжманотво случај на промена на цената на превозот
илихотелот
 Во случај на недоволен број на пријавени патници организаторот го задржува правото да го откаже во целост аранжманот 7
дена преддатумот на започнување на истиот
 Организаторот го задржува правото за промена на цените на факултативните излети, во случај на промена на цената на
влезниците на локалитетите и музеите
 За време на разгледите на градовите наведени во програмата не се предвидени посети на внатрешноста на јавните згради,
институции или културни споменици, освен ако тоа не е посебно нагласено во програмата.
 Организаторт го задржува правото за промена на редоследот на реализација на програмата.
 Организаторот на патувањето го задржува правото за промена на програмата за патување во случај на непредвидени
објективни причини, како на пр: застој на граница, доцнење на летот, застој во сообраќајот, затвореност на некој од
локалитетите предвиден за посета и сл…

Напомена: организаторот го задржува правото на промена на редоследот на активностите во програмата
За овој аранжман важат Општите Услови на Патување на Т.А. Фалкон Травел&Сервис и СКТМ
За реализација на овој аранжман потребен е минимум од 45 патници

Leave a reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

odessa girl
ps2 bios zip
odessameetlove.com
download emulators
utorrent 2.2.1
scph1001