Hit Enter to search or Esc key to close
Blog thumbnail

Costa FORTUNA – Мај

Costa FORTUNA – Мај

Blog thumbnail

Италија, Франција, Шпанија, Балеари

07 ноќи/ 08 дена

Поаѓање од Џенова:  24. мај 2019

ДенДатаПристаништеПристигнувањеЗаминување
124-05Genoa (Italy)18:00
225-05Marseilles (France)08:0017:00
326-05Tarragona (Spain)08:0020:00
427-05Palma De Mallorca (Spain)08:00
528-05Palma De Mallorca (Spain)01:00
528-05Ibiza (Spain)08:00
629-05Ibiza (Spain)07:00
730-05Olbia-Emerald Coast (Italy)09:0018:00
831-05Genoa (Italy)09:00

BASIC *гарантирана категорија

Внатрешна двокреветна кабина * гарантирана кат. IV / по лицеЕур    449
Прозорска двокреветна кабина * гарантирана кат.  EV/ по лицеЕур   569
Балконска двокреветна кабина * гарантирана кат. BV/ по лицеЕур   719

COMFORT

Внатрешна двокреветна кабина кат. Classic IC/ по лицеЕур  549
Внатрешна двокреветна кабина кат. Premium IP/по лице Еур  639
Прозорска двокреветна кабина кат. Classic EC / по лицеЕур  669
Прозорска двокреветна кабина кат. Premium EP/ по лицеЕур  749
Балконска двокреветна кабина кат. Classic BC /по лице  Еур  819
Балконска двокреветна кабина кат. Premium BP/ по лице  Еур  899

Пристанишни такси 150 еур

  1. и 4. возрасно лице во кабина НА БАРАЊЕ

Доплата за  1/1 кабина +70%.

Деца до 18 години во кабина со две возрасни лица, плаќаат само пристанишни такси- на барање

Задолжителни напојници кои патникот ги плаќа на бродот изнесуваат:

За возрасни 10 еурна ноќ по лице

Деца од  4 до 14 год 5 еур

Деца до 4 години не плаќаат

Коста осигурување 7.30 еур (не е задолжително)

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:  
•Крстарење со брод по програмата
•Ссместување во избраната кабина (бања/WC, клима, сеф, фен,тв)
• Проширен полн пансион на бродот (вечера, полноќна закуска, појадок, ручек, ужина)
• Свечена вечера и наздравување со капетанот
• Целодневни анимации
• Забавен вечерен програм во салоните и баровите со музика во живи
• Користење на бродските простории и опрема( библиотека, фитнес центри, базен, лежалки на палуба, сауна, пешкири….)
• Представи во театар
• Влезници за казино и ноќни клубови,…
• Спортски активност  (аеробик, stretching, bodydancingи слични активностсо инструктор во сали,…)
• Дневни активности (игри, лов на изгубено богатство, квизови, турнири, караоке, танц, курсеви и сл.)

  • Пакет пијалоци ” PRANZO&CENA” вклучен за Комфорт Класик кабини (за сите патници во кабина)
  • Пакет пијалоци “ BRINDIAMO” вклучен за Комфорт Премиум кабини (за сите патници во кабина)

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА
• Бакшиш
• Пијалоци на брод
• Излети на копно
• Третмани во велнес центри и козметички салони, лични фитнес тренинзи со инструктор
• Медицински услуги
• Коста осигурување

Компанијата има право да ја смени цената без претходна најава

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:  
•Крстарење со брод по програмата
•Ссместување во избраната кабина (бања/WC, клима, сеф, фен,тв)
• Проширен полн пансион на бродот (вечера, полноќна закуска, појадок, ручек, ужина)
• Свечена вечера и наздравување со капетанот
• Целодневни анимации
• Забавен вечерен програм во салоните и баровите со музика во живи
• Користење на бродските простории и опрема( библиотека, фитнес центри, базен, лежалки на палуба, сауна, пешкири….)
• Представи во театар
• Влезници за казино и ноќни клубови,…
• Спортски активност  (аеробик, stretching, bodydancingи слични активностсо инструктор во сали,…)
• Дневни активности (игри, лов на изгубено богатство, квизови, турнири, караоке, танц, курсеви и сл.)

  • Пакет пијалоци ” PRANZO&CENA” вклучен за Комфорт Класик кабини (за сите патници во кабина)
  • Пакет пијалоци “ BRINDIAMO” вклучен за Комфорт Премиум кабини (за сите патници во кабина)

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА
• Бакшиш
• Пијалоци на брод
• Излети на копно
• Третмани во велнес центри и козметички салони, лични фитнес тренинзи со инструктор
• Медицински услуги
• Коста осигурување

Компанијата има право да ја смени цената без претходна најава

Leave a reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

odessa girl
ps2 bios zip
odessameetlove.com
download emulators
utorrent 2.2.1
scph1001