Hit Enter to search or Esc key to close
Blog thumbnail

COSTA DIEMA – 15 Декември

COSTA DIEMA – 15 Декември

Blog thumbnail

Costa DIADEMA

Италија, Франција Шпанија,Балеари,

ноќи / 8  дена

Поаѓање од Савона: 15. декември 2018.

ДенПристаништеВраќањеПоѓање
15.12Savona  (Spain)–  17:00 
16.12Marseilles (France)08:00 17:00 
17.12Barcelona (Spain)09:0019:00
18.12Palma De Mallorca (Spain)09:0017:00
19.12Cruising
20.12Palermo (Italy)08:0016:00
21.12Civitavecchia (Italy) 09:0019:00
22.12Savona (Italy)08:00

BASIC * ГАРАНТИРАНИ КАТЕГОРИИ

Внатрешна двокреветна кабина * гарантирана кат. IV / цена по лице 159€
Прозорска двокреветна кабина * гарантирана кат. EV / цена по лице 379€
Балконска двокреветна кабина * гарантирана кат. BV / цена по лице 549€

3. I 4. Возрасно лице во кабина 80€
1/1 не се на располагање

COMFORT

Внатрешна двокреветна кабина кат. Classic IC / цена по лице 259€
Внатрешна двокреветна кабина кат.0 Premium IP / цена по лице 329€

Прозорска двокреветна кабина кат. Classic EC / цена по лице 479€
Прозорска двокреветна кабина кат. Premium EP / цена по лице 549€

Балконска двокреветна кабина кат. Classic BC/ цена по лице 649€
Балконска двокреветна кабина кат. Premium BP / цена по лице 729€

3. I 4. Возрасно лице во кабина 130€
Доплата за 1/1 +30%

Пристанишни такси 150€
Еднокреветна соба не е на располагање!
Деца до 18 години во кабина со две возрасни лица плаќаат само пристанишни такси

Задолжителен бакшиш кој патникот гу плаќа на брод во износ:
Возрасни: 10€ по лице од ден.
Деца од 4 до 14 години плаќаат 50% од цената на возрасен.
Деца до 4 години не плаќаат.
COSTA осигурување 7.30е (не е задолжително)

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:  
• Крстарење со брод според програмата
• Сместување во одбраната кабина (купатило/WC, клима, сеф, фен, TV))
• полн пансион (вечера, полноќна ужина, појадок, ручек, ужина)
• свечена вечера
• целодневна анимација
• вечерна забава со организирана програма
• користење на библиотека, фитнес центар, базен, лежалика на палуба, сауна, пешкири …
•  представи во театар
• влезници за во казино, ноќен клуб…
• спортски активности  (aerobic, stretching, bodydancing и слични активности со асистенција на инструктор…)
• дневни активности (игри, лов на изгубено богатство,квизови,турнири,караоке,тематски забави и сл.)

  • пијалоци ‘’PRANZ0&CENA” вклуцен за Classic кабини (за сите патници)
  • пијалоци ‘’BRINDIAMO’’ вклучени за Premium кабини (за сите патници)

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА: 
• бакшиш
• пијалоци на бродот
• излети на копно
• третмани во спа центрите и козметичките салони,персонални тренинзи со фитнес инструктор
• лекарски услуги
• патничко осигурување и осигурување од отказ

  • на сите трошоци направени на баровите и рестораните дополнително се додава 15% од износот за дадената услуга

Компанијата го задржува правото на промена на цената без претходна најава!

Leave a reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

odessa girl
ps2 bios zip
odessameetlove.com
download emulators
utorrent 2.2.1
scph1001