Hit Enter to search or Esc key to close
Blog thumbnail

Costa FORTUNA – Април

Costa FORTUNA – Април

Blog thumbnail

Италија, Франција, Шпанија

07 ноќи / 08 дена

Поаѓање од Џенова:  26. април 2019.

Day Date Port Arrival Departure
1 26-04 Genoa (Italy) 18:00
2 27-04 Marseilles (France) 08:00 18:00
3 28-04 Barcelona (Spain) 08:00 18:00
4 29-04 Valencia (Spain) 08:00 18:00
5 30-04 Cruising
6 01-05 Civitavecchia (Italy) 08:00 19:00
7 02-05 La Spezia (Italy) 09:00 21:00
8 03-05 Genoa (Italy) 08:00

BASIC *гарантирана категорија

Внатрешна двокреветна кабина * гарантирана кат. IV / по лице Еур 299
Прозорска двокреветна кабина * гарантирана кат.  EV/ по лице Еур 459
Балконска двокреветна кабина * гарантирана кат. BV/ по лице Еур 609
  1. и 4. Возрасно лице во кабина НА БАРАЊЕ

Еднокреветни кабини нема на располагање.

Деца до 18 години со две возрасни лица, плаќаат само пристанишни такси-НА БАРАЊЕ

COMFORT

Внатрешна двокреветна кабина кат. Classic IC/ по лице Еур 399
Внатрешна двокреветна кабина кат. Premium IP/по лице Еур 489
Прозорска двокреветна кабина кат. Classic EC / по лице Еур 559
Прозорска двокреветна кабина кат. Premium EP/ по лице Еур 639
Балконска двокреветна кабина кат. Classic BC /по лице Еур 709
Балконска двокреветна кабина кат. Premium BP/ по лице Еур 789
  1. и 4. Возрасно лице во кабина НА БАРАЊЕ

Доплата за еднокреветна кабина +30%

Деца до 18 години со две возрасни лица, плаќаат само пристанишни такси-НА БАРАЊЕ

Пристанишни такси 150 еур

Деца до 18 години со две возрасни лица во кабина, плаќаат само пристанишни такси!

Задолжителни напојници кои патникот ги плаќа на бродот изнесуваат:

За возрасни 10 еурна ноќ по лице

Деца од  4 до 14 год 5 еур

Деца до 4 години не плаќаат

Коста осигурување 7.30 еур (не е задолжително)

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:  
•Крстарење со брод по програмата
•Ссместување во избраната кабина (бања/WC, клима, сеф, фен,тв)
• Проширен полн пансион на бродот (вечера, полноќна закуска, појадок, ручек, ужина)
• Свечена вечера и наздравување со капетанот
• Целодневни анимации
• Забавен вечерен програм во салоните и баровите со музика во живи
• Користење на бродските простории и опрема( библиотека, фитнес центри, базен, лежалки на палуба, сауна, пешкири….)
• Представи во театар
• Влезници за казино и ноќни клубови,…
• Спортски активност  (аеробик, stretching, bodydancingи слични активностсо инструктор во сали,…)
• Дневни активности (игри, лов на изгубено богатство, квизови, турнири, караоке, танц, курсеви и сл.)

  • Пакет пијалоци ” PRANZO&CENA” вклучен за Комфорд Класик кабини (за сите патници во кабина)
  • Пакет пијалоци “ BRINDIAMO” вклучен за Комфорт Премиум кабини (за сите патници во кабина)

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА
• Бакшиш
• Пијалоци на брод
• Излети на копно
• Третмани во велнес центри и козметички салони, лични фитнес тренинзи со инструктор
• Медицински услуги
• Коста осигурување

Компанијата има право да ја смени цената без претходна најава

Leave a reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

odessa girl
ps2 bios zip
odessameetlove.com
download emulators
utorrent 2.2.1
scph1001