Hit Enter to search or Esc key to close
Blog thumbnail

“KOVIOU HOLIDAY VILLAGE” – Никити

“KOVIOU HOLIDAY VILLAGE” – Никити

Blog thumbnail

СОПСТВЕН ПРЕВОЗ

Хотелот се наоѓа
во срцето на Ситониа на 5км. од Никити и 13км. од Неос Мармарас на една од
најубавите плажи на Халкидики, Koviou од која е одалечен 200м.

Хотелот располага
со 1/3, 1/3+1 и 1/4 комфорни соби.
Собите се опремени со клима уред (вклучен во цената), сат.
ТВ и сопствена бања. Хотелот има голем и комплетно уреден двор со многу
зеленило и природни сенки. Во склоп на хотелот има базен, бар покрај базенот и
отворено кино чие што користење е вклучено во цената. Користењето на лежалките
на базен како и Wi-Fi интернет во ресторан, рецепција, собите и базенот се
бесплатни.

Период ПП По лице за 3
ноќевања
22.05 – 25.05.2020 3 4950ден

Во цената е вклучено:

 • 3 ноќевања на база на полупансион ( Доручек и Вечера) во хотел Ковју 3*,
  Никити.

Напомена:

 • Цените се дадени по лице и се однесуваат за услуга Полупансион за број на ноќевања дадени во табелата
 • Доплата за деца до 12години – БЕСПЛАТНО
 • Доплата за 3то возрасно лице  – 3 090 денари.
 • Во цената на аранжманите вклучено
  е користењето на клима уредот
 • Бесплатно користење на Wi-Fi
  интернет во склоп на хотелот
 • Сместување во собите е
  после 14 часот по локално време, а напуштање на собите е до 10 часот по локално
  време

Туристичка такса од 1,5€ на ден по сместувачка единица се плаќа на лице место по пристигнување (check in) во објектот.

_________________________________________________________

АВТОБУСКА ПРОГРАМА

Хотелот се наоѓа во срцето на Ситониа на 5км. од Никити и 13км. од Неос Мармарас на една од најубавите плажи на Халкидики, Koviou од која е одалечен 200м.

Хотелот располага
со 1/3, 1/3+1 и 1/4 комфорни соби.
Собите се опремени со клима уред (вклучен во цената), сат.
ТВ и сопствена бања. Хотелот има голем и комплетно уреден двор со многу
зеленило и природни сенки. Во склоп на хотелот има базен, бар покрај базенот и
отворено кино чие што користење е вклучено во цената. Користењето на лежалките
на базен како и Wi-Fi интернет во ресторан, рецепција, собите и базенот се
бесплатни.

1 ден 23.05.2019  Скопје – хотел Ковју ( Ситонија )

Состанок на групата на паркингот на хотел ВИП спроти поранешен Скопски саем 
во 04:00
ч. Поаѓање за Солун во 04:30 h. Се патува преку граничниот премин Богородица,
со попатна пауза за пасошка и царинска контрола. Пристигнување на пладне во
Никити, краток одмор со посета и разглед на Никити, и слободно време за
пазарување во ЛИДЛ. Сместување во хотел. Слободно време за
индивидуална активност и уживање на плажата АКТИ КОВЈУ. Слободно време
за индивидуални активности.  Вечера.  Ноќевање.

2 ден 24.05.2019  хотел Ковију – Ситонија – хотел Ковју

Појадок. После
појадокот заминување на разглед на 2риот крак на Халкидики – СИТОНИЈА.
Прошетка и запознавање со прекрасните плажи и места на Неос Мармарас, Торони, слободно време за кафе од каде имате
панорамски поглед кон Света Гора, пауза за
ручек ( на договорено место со водичот ), потоа разгледот продолжува кон Сарти, Порто Куфо… Слободно време за индивидуална прошетка. Враќање во хотел.
 Вечера.  Ноќевање.

3 ден 25.05.2019  хотел Ковју – Солун – Скопје

Појадок. После појадокот напуштање на хотелот. Пристигнување во Солун во претпладенвите часови, и шопинг
во COSMOS,
IKEA и JUMBO
.  Во договорено
време заминување за Скопје. Патување преку граничниот премин Богородица, со
попатни паузи за одмор, пасошка и царинска контрола. Пристигнување во Скопје во
вечерните часови.

ЦЕНА НА
АРАНЖМАНОТ: 4950 ден.

Во цената на аранжманот е вклучено:

 • Превоз со високотуристички автобус на релација Скопје – Ситонија ( Никити
  ) – Солун – Скопје
 • Сместување во хотел 3* / 2 ПП ( Доручек и вечера) – во Хотел KOVIOU HOLIDAY VILLAGE 3* – Никити
 • Разглед на СИТОНИЈА со водич
 • Шопинг во СОЛУН ( Икеа, Космос и Џамбо)
 • Пратител на програмата и реализација од
  Фалкон

Во цената на аранжманот не е вклучено:

 • Доплата за деца до 12години  2 490 денари.
 • Туристичка такаса ( се плаќа на
  рецепција 1,5еур по соба по ноќ)
 • Патничко здравствено осигурување
 • Индивидуални трошоци

ОПШТИ НАПОМЕНИ:

 • Организатор на аранжманот е ТА Фалкон Травел&Сервис
 • Резервација се прави со уплата на 30% од
  вкупнот износ на аранжманот
 • Целосна уплата на аранжманот е 10 дена
  пред почетокот на истиот
 • Цените на аранжманот се дадени во евра
  за уплата во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 мкд
 • За реализација на аранжманот се потребни
  минимум пријавени 40 патници
 • За ова патување мора да имате пасош кој
  има важност од минимум 90 дена по завршувањето на аранжманот,
 • Автобуските седишта се
  пополнуваат по датумот на уплата
 • Организаторот го задржува правото да ја
  промени цената на аранжманотво случај на промена на цената на превозот
  илихотелот
 • Во случај на недоволен број на пријавени
  патници организаторот го задржува правото да го откаже во целост
  аранжманот 7 дена преддатумот на започнување на
  истиот
 • Организаторот го задржува правото за
  промена на цените на факултативните излети, во случај на промена на цената
  на влезниците на локалитетите и музеите
 • За време на разгледите на градовите
  наведени во програмата не се предвидени посети на внатрешноста на јавните
  згради, институции или културни споменици, освен ако тоа не е посебно
  нагласено во програмата.
 • Организаторт го задржува правото за
  промена на редоследот на реализација на програмата.
 • Организаторот на патувањето го задржува
  правото за промена на програмата за патување во случај на непредвидени
  објективни причини, како на пр: застој на граница, доцнење на летот,
  застој во сообраќајот, затвореност на некој од локалитетите предвиден за
  посета и сл…

Агенцијата оргранизатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата

Напомена: организаторот го задржува правото на промена на редоследот на активностите во програмата

За овој аранжман
важат Општите Услови на Патување на Т.А. Фалкон Травел&Сервис и СКТМ

За реализација на овој аранжман потребен е минимум од 40 патници

Leave a reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

odessa girl
ps2 bios zip
odessameetlove.com
download emulators
utorrent 2.2.1
scph1001